To arbejdsdage over al forventning

Ingen forbipasserende på Alkenvej skal være i tvivl om, hvad der foregår på Alken Mejeri de kommende måneder. En af opgaverne på de seneste to dages forberedelser var at få lavet et flot banner, der skal hænge foran Mejeriet. På fotoet er Jens Langkjær, Frank Overgaard og Erik Overgaard i gang med penslerne.

I det hele taget gik de to dage rigtig godt. Over al forventning. Vi var 20 om fredagen og cirka 15 lørdag, skriver Eric Ballowitz. Fik nået alt det, vi havde sat os for – og mere til Vi fik malet lejligheden, ryddet op på biblioteket, ryddet op udendørs, ryddet op i stolerummet og bygget reoler i billard-rummet. Se fotos fra de to dage på Alkens fælles fotoalbum på Flickr.
Næste punkt i programmet er infomøde om køkkenrenoveringen torsdag 8. oktober kl. 19.30, hvor bestyrelsen og tovholdere orienterer om de forskellige arbejdsopgaver, som man så kan melde sig på.
Læs om hele planen.

(Fotos: Eric Ballowitz)

You are currently viewing To arbejdsdage over al forventning